Aşırılığın Peygamberleri
Baskı Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 584
Fiyat : 35,00 TL

satın al

Aşırılığın Peygamberleri

/ Nietzsche, Heidegger, Foucault, Derrida


Allan Megill

Bu kitapta dört düşünüre dair bir yorum sunuyorum: Nietzsche, Heidegger, Foucault ve Derrida. Bu düşünürleri daha geniş bir bağlama, 20. yüzyıl düşünce ve sanatının en özgün ve yaratıcı yönlerinin büyük kısmının kaynağı olmuş olan kriz-odaklı modernizm ve postmodernizm bağlamına yerleştirmeye çalışıyorum. Aslında, bunun her sayfada bariz bir biçimde görüldüğü söylenemeyecekse de, modernizm ve postmodernizm hakkında bir kitap bu.
Allan Megill
 
Aşırılığın peygamberleri, dünyamıza çarpıtıcı bir ayna tutarlar; ama gerektiği şekilde bakıldığında, bize bu dünya hakkında ve onu ya da kendimizi değiştirme imkânları hakkında bir şeyler söyleyebilecek olan bir aynadır bu.
Aşırılığın peygamberleri, her türlü nesnellik iddiasını, her türlü uzlaşımsal mantığı radikal bir biçimde sorgularlar. İrrasyonel düşünürler olmadıkları kesin olmakla birlikte, rasyonel düşünürler de değildirler.
Aşırılığın peygamberleri, kelimeye Rorty’nin verdiği anlamda, “terapik” düşünürlerdir. Bizi kendi varsayımlarımızı sorgulamaya zorlar ve böylece neye inanıp neye inanmadığımızı daha iyi anlamamıza yardımcı olurlar.


Allan Megill

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Aşırılığın Peygamberleri
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0169-7
Fiyat
35,00 TL
Sayfa Sayısı
584
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2012
Yazar
Allan Megill
Çevirmen
Tuncay Birkan
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Felsefe Modern Düşünce
Etiketler : Felsefe Toplum Modern Düşünce

Felsefe

Felsefe kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.