Atinalıların Devleti - Aristoteles Bütün Yapıtları 4
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 120
Fiyat : 12,50 TL

satın al

Atinalıların Devleti - Aristoteles Bütün Yapıtları 4


Aristoteles

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.
Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.
Aristoteles, en önemli eserlerinden biri olan Politika’da, Yunan kent devletlerinin anayasalarını karşılaştırmalı olarak inceler. 1890 yılında Mısır’da bir papirüs üzerinde bulunan Atinalıların Devleti ise, Atina’nın en eski tarihini, demokrasinin kuruluşunu ve gelişme sürecini, oligarşik yapıyı, vatandaşlık hakları, halk meclisleri, memurlar ve mahkemelerle ilgili durumları ele alıyor. 69 bölümden oluşan eser, ilk 40 bölümde Atina’daki tarihsel gelişmeyi anlatırken, diğer bölümler kentin siyasi yapısı hakkında genel bilgiler veriyor. Kimi eksik bölümleri olmasına karşın,  Atinalıların Devleti, Eski Yunan’daki siyasal ve kamusal hayatı öğrenmek isteyen okurlar ve araştırmacılar için eşsiz bir hazine sunuyor.
 
Aristoteles Kitaplığı
1- Hayvanların Hareketleri Üzerine
2- Poetika
3- Politika
4- Atinalıların Devleti


Aristoteles

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Atinalıların Devleti - Aristoteles Bütün Yapıtları 4
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0281-6
Fiyat
12,50 TL
Sayfa Sayısı
120
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2013
Yazar
Aristoteles
Çevirmen
Furkan Akderin
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Felsefe Aristoteles Bütün Eserler
Etiketler : Felsefe Filozof Aristoteles Antikçağ Bütün Yapıtları

Felsefe

Felsefe kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.