Cinsel Atlas
Baskı Tarihi : 2006
Sayfa Sayısı : 680
Fiyat : 40,00 TL

satın al

Cinsel Atlas


Prof. Dr. Erwin J. Haeberle

Bugünkü cinsel sorunlarımızın birçoğu eski bilgisizliğimizden kaynaklanıyor. Kimi cinsel ve toplumsal sorunlar ise, hatalı bilgi ve gereksiz baskılar sonucu ortaya çıkmaktadır. Cinsel işlevler ve sıradan insan davranışları konusunda yanlış bilgilerden dolayı insan, hatalı davranışlara yönelmekte ya da cinsel korkulara düşmektedir ki bu insanı ve ilişkilerini yıpratmakta, toplumdaki görevini de aksatmaktadır. Bu konuda verilecek doğru bilgi günümüzde gereksiz cinsel sıkıntıların çoğunu hafifletecek ya da ortadan kaldıracaktır.
Bu kitap cinsel eğitimin sadece biyolojik ve fizyolojik bilgilerle değil, aynı zamanda toplumsal ve ruhbilimsel bilgilerle yapılması gerektiğini vurgulamaktadır. Seksin insan yaşamının doğal ve normal bir parçası olduğunu, insanın cinsel niteliği olan bir varlık olarak kabul edilmesi gerektiğini savunmaktadır.
CİNSEL ATLAS, KALİFORNİYA EYALETİ TÜKETİCİ HAKLARI DAİRESİ'NCE DOKTORLAR İÇİN TEMEL BAŞVURU KİTABI OLARAK TAVSİYE EDİLMEKTEDİR.
"Bugüne kadarki en kapsamlı rehber. Kitaplığınızın en nadide parçası olacak."
Psychology Today Kitap Kulübü
"Hakikaten ansiklopedik bir çalışma, zengin içerikli bir sevgi eseri."
Dr. Wardell B. Pomeroy
"İnsan cinselliğini anlamak ve değerini bilmek isteyenler için benzersiz bir rehber."
Woman Today Kitap Kulübü
"Ansiklopedik bir kapsama sahip... Teknik olmayan bir anlatım benimsenmiş, ama hiç eksiği yok. En güncel bilgileri içerdiği için genel okurun ihtiyaç duyduğu her şey var bu eserde."
John Barkham E. J. Haeberle, San Francisco İnsan Cinselliği Araştırma Kurumu'nda araştırma bölümü başkanı ve San Francisco Eyalet Üniversitesi'nde profesördür. İnsan cinselliği konusunda sayısız yapıtları vardır. Bu kitap tüm Batı dillerine çevrilmiş ve birçok baskı yapmıştır.


Prof. Dr. Erwin J. Haeberle

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Cinsel Atlas
Özgün Adı
-
ISBN
978-975-468-043-0
Fiyat
40,00 TL
Sayfa Sayısı
680
Ebat
16 x 24 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2006
Yazar
Prof. Dr. Erwin J. Haeberle
Çevirmen
Mesut Akın
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Sağlık
Etiketler : Sağlık Koray Karabekiroğlu Cinsel Atlas Ruh Sağlığı

Sağlık

Sağlık kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.