Devlet Efsanesi
Baskı Tarihi : 2005
Sayfa Sayısı : 472
Fiyat : 30,00 TL

satın al

Devlet Efsanesi

İnsan Üstüne Bir Deneme


Ernst Cassirer

Cassirer'in çalışmaları, özellikle söylence (mitos), dil, din, sanat, bilim, teknik, devlet öğretisi ve tarihe yönelik olup o, bu konuları sistematik ve tarihsel bir yaklaşımla işlemektedir. Temel ilgi alanı, insan ve kültürdür.
Cassirer, çevirilerini sunduğumuz İnsan Üstüne Bir Deneme ve Devlet Efsanesi'nde yarım yüzyılı bulan çalışmalarının kısa, ama ustaca birer özetini vermeyi denemiştir. şimdi Türkçe'de tek kitap halinde basılan bu iki yapıt, Cassirer'in "İnsan Nedir?" ve "Devlet Nedir?" sorularına yanıt arama girişimini örneklendirmektedir. O, İnsan Üstüne Bir Deneme'de felsefe araştırmalarının en yüksek ereğinin kendini-bilme olduğunu vurguladıktan sonra "İnsan Nedir?" sorusuna verilen yanıtların tarihsel bir betimlemesini yapar. Devlet Efsanesi'nde ise, siyaset ve devletin özünün ne olduğunu araştırıp insanların söylence, ilkel din, ilkel düşünce ve eylemleri aşma olanaklarının bulunup bulunmadığını tartışır.
Devlet Efsanesi, bilim, ahlak, sanat ve felsefenin söylencelere ve ilkel dine egemen olacakları bir düzen arayışının öyküsü olarak yüzyılımız insanları için de önemli ve anlamlı iletiler taşımaktadır.


Ernst Cassirer

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Devlet Efsanesi
Özgün Adı
-
ISBN
978-975-468-560-2
Fiyat
30,00 TL
Sayfa Sayısı
472
Ebat
16 x 24 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2005
Yazar
Ernst Cassirer
Çevirmen
Necla Arat
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Mihenk Taşları
Etiketler : Devlet Bilgi Mihenk Taşları Efsanesi

Mihenk Taşları

Mihenk Taşları kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.