Diyojen'in Fıçısı
Baskı Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 168
Fiyat : 12,50 TL

Diyojen'in Fıçısı

Diğer Felsefe Öyküleri


Oliver Dhilly

Felsefeyi hep anlaşılmaz ve sıkıcı metinlerden ibaret mi sandınız? Filozofları ne dediği anlaşılmaz, yüzü gülmez insanlar olarak mı bilirsiniz? Belki de bu küçük kitap, felsefeye ilişkin tüm önyargılarınızdan sizi kurtaracak.
İnsanın mutlu olmak için aklından başka hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını düşünen Diyojen’in, Sinop’ta bir fıçının içinde yaşadığını biliyor muydunuz? Thales’in gölgelerin yansımasını ve yıldızların hareketini hesaplamaya çalışırken kuyuya düştüğünden haberiniz var mıydı? Ya Descartes’ın şüphesinden? Onun güven duymadığı ve doğruluğundan emin olmadığı her şeyden şüphe ettiğini biliyor muydunuz? Nietzsche’nin hasta düşen uygarlığımızı tedavi etmek amacıyla yeni bir felsefe biçimi başlattığını duymuş muydunuz?
Diyojen’in Fıçısı ve Diğer Felsefe Öyküleri, felsefenin doğuşundan bu yana insanların beyinlerinde yer eden dünyanın başlangıcı, yaşam ve insanın kendisiyle ilgili sorulara filozofların ilginç yaklaşımlarıyla yanıt vermeye çalışıyor. Bakalım, felsefe ve filozoflar hakkındaki görüşleriniz değişecek mi?

 


Oliver Dhilly

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Diyojen'in Fıçısı
Özgün Adı
Le Tonneau de Diogène
ISBN
978-605-02-0450-6
Fiyat
12,50 TL
Sayfa Sayısı
168
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2015
Yazar
Oliver Dhilly
Çevirmen
İsmail Yerguz
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Herkes İçin
Etiketler : Felsefe Diyojen Sıkıcı Anlaşılmaz Başlangıç

Herkes İçin

Herkes İçin kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.