Dünya Dinleri Ansiklopedisi
Baskı Tarihi : 2005
Sayfa Sayısı : 1128
Fiyat : 75,00 TL

satın al

Dünya Dinleri Ansiklopedisi


George Thomas BETTANY

"'... Kutsalla ilişiğini kesme (kutsala sırtını dönme) modern toplumların gayri dini insanının bütün tecrübe alanlarını istila etmektedir ve neticede o eski toplumlardaki dindar insanların varoluşsal boyutlarının yeniden keşfinin giderek daha fazla güçleştiği görülmektedir.' diye yazar büyük dinler tarihçisi Mircea Eliade.
Bir Dünya Dinleri Ansiklopedisi kitabının böyle bir zamanda yayınlanmasını anlamlı kılabilecek tek neden insanın dünyaya ve düyanın sakinlerine karşı son zamanlarda takındığı bu tavır ve onun arz ettiği vahim tehlike değildir elbet. Böyle bir kitabın yayınlanması birçok sebepten ötürü anlamlı görülebilir. Ama sözünü ettiğimiz neden yanında hiçbirinin sözü edilmeye değmez.
Ahmet Aydoğan G. T. Bettany, semavi dinlerin yanı sıra, diğer yaygın ya da belli bir bölgeye özgü, irili ufaklı dinlerin kurucularına, geleneklerine ve müritlerine dair kapsamlı bir tarih sunuyor.
George Thomas Bettany (1850-1891): Tarihçi ve antroplog. En önemli eseri, Encyclopedia of World Religions (Dünya Dinleri Ansiklopedisi) olarak kabul edilir. Diğer eserleri ise şöyle sıralanabilir: Mohammedanism and Other Religions of Mediterranean Countries, The Great Indian Religions. Being a popular account of Brahmanism, Hinduism, Buddhism, and Zoroastrianism.


George Thomas BETTANY

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Dünya Dinleri Ansiklopedisi
Özgün Adı
-
ISBN
978-975-468-512-1
Fiyat
75,00 TL
Sayfa Sayısı
1128
Ebat
16 x 24 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2005
Yazar
George Thomas BETTANY
Çevirmen
Ahmet Aydoğan
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Mihenk Taşları
Etiketler : Bilgi Mihenk Taşları Dinler

Mihenk Taşları

Mihenk Taşları kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.