Ekonomi - Bütün Yapıtları - 6
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 64
Fiyat : 10,00 TL

satın al

Ekonomi - Bütün Yapıtları - 6


Aristoteles

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.

Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.
Aristoteles’in ilk kez Türkçeye çevrilen Ekonomi isimli eseri üç bölümden oluşmaktadır. Birinci kısımda ev ve devlet yönetimi üzerine kısa bir karşılaştırma sunulur, ikinci kısımda devletlerin çeşitli ve bir hayli tuhaf denebilecek gelir elde etme yöntemlerine dair örnekler verilirken üçüncü kısım Antikçağ yazımında pek de fazla konu edilmeyen kadın-erkek ilişkileri ve tarafların evlilikteki rollerine ilişkin değerli bilgiler sunmaktadır.


Aristoteles

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Ekonomi - Bütün Yapıtları - 6
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0544-2
Fiyat
10,00 TL
Sayfa Sayısı
64
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2016
Yazar
Aristoteles
Çevirmen
Furkan Akderin
Editör
-
Yayına Hazırlayan
Selcan Karabulut
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Felsefe Aristoteles Bütün Eserler
Etiketler : Felsefe Antik Filozof Aristoteles Antikçağ Bütün Yapıtları

Felsefe

Felsefe kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.