Eski Yunan
Baskı Tarihi : 2014
Sayfa Sayısı : 408
Fiyat : 30,00 TL

Eski Yunan

Tarih öncesinden Helenistik Çağ'a


Thomas R. Martin

Etkileri bugün hâlâ süren ve kökenleri günümüzden yaklaşık 3500 yıl öncesine uzanan Eski Yunan uygarlığı, felseden siyasete, sanattan bilime, edebiyata kadar her anlamda özgün ve tarihsel temellere sahip bir kültür olarak insanlık tarihinin en önemli parçalarından birisini oluşturur.
Eski Yunan’ın tarihsel arkaplanından başlayarak çan eğrisi metoduyla Eski Yunan tarihinin en önemli dönemi olan orta dönemine ağırlık veren kitap, genellemelere ulaşmaktan öte öncelikle fotoğrafın tamamını ortaya koymayı amaçlıyor. Bu konudaki pek çok kitabın aksine Geç Taş Çağı’ndan başlayarak, Tunç Çağı, Yunan Karanlık Çağı, Arkaik Çağ ve Yunan Klasik Çağı’nın ardından Helenistik Çağ ile sona eriyor.
Dönemsel ve tematik olarak ayrıntılarına inildiğinde her biri ayrı ayrı ve derinlemesine incelenmeyi hak eden Eski Yunan tarihine giriş niteliği taşıyan Eski Yunan kitabı, yol gösterici bir haritanın hiçbir kilit noktasını açıkta bırakmaksızın okurların zihninde Eski Yunan’ın ne olduğuna dair bütünlüklü bir kavrayış oluşturacaktır.
 


Thomas R. Martin

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Eski Yunan
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0127-7
Fiyat
30,00 TL
Sayfa Sayısı
408
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2014
Yazar
Thomas R. Martin
Çevirmen
Ümit Hüsrev Yolsal
Editör
Derya Önder
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Tarih
Etiketler : Tarih Eski Çağ Savaş Avrupa

Tarih

Tarih kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.