Gezi Fotoğrafçılığı
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 222
Fiyat : 35,00 TL

satın al

Gezi Fotoğrafçılığı


Faruk Akbaş

 
O Eşsiz Anı Yakalayın!
 
Seyahat etmeyi herkes sever, fotoğraf çekmeyi de herkes sever. Gezilerde fotoğraf çekmek ise müthiş keyifli, hatta tutku dolu bir uğraştır. Yolculuk yaptığımız her bölgenin manzarası, özellikleri, coğrafyası, insanı, kültürü, atmosferi farklıdır. Kısacası her bölgenin kendine özgü ayrı bir ruhu vardır. Geziden, bu ruhu yansıtan fotoğraflarla dönmek gezi fotoğrafçılığının ana konusudur.
 
Fotoğraf ve yolculuk, günümüzde ayrılmaz bir ikili halindedir. Bir yandan ulaşım olanaklarının artması, diğer yandan fotoğraf makinelerimizin kolay taşınabilir ve pratik hale gelmesi yolculukta fotoğraf çekmeyi daha kolay ve daha keyifli hale getirmiştir.
 
Fotoğraflar, gezilerinizin eşsiz anımsatıcılarıdır. Geziler ise, fotoğraf için harika olanaklar sunar. Fakat gerçekten iyi gezi fotoğrafları çekmek hiç de kolay değildir. Eğer gezilerinizde fotoğraf çekerken basit birkaç noktayı aklınızda tutarsanız, çektiğiniz fotoğraflar, döndüğünüzde beraberinizde getirdiğiniz en değerli şeyler olabilir. Bu kitap, aklınızda tutmanız gereken basit ipuçları için size rehberlik edecektir.
 
Kitapta, Faruk Akbaş’ın fotoğrafları ile neredeyse bir dünya turuna çıkıyoruz. Ülkemizin en güzel bölgelerinin yanı sıra Kenya’dan Nepal’e, Hindistan’dan Küba’ya dünyanın dört bir köşesinde fotoğraf yolculuğumuz sürüyor. Kitapta 30 farklı ülkede çektiği fotoğraflarla Akbaş, doğa – insan – kültür ekseninde eşsiz örnekler ortaya koyuyor. Kitabın sohbet havasındaki dili fotoğrafseverlere yol gösterirken gülümsemelerini de sağlıyor.
 
Gökhan Korkmazgil
 


Faruk Akbaş

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Gezi Fotoğrafçılığı
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0279-3
Fiyat
35,00 TL
Sayfa Sayısı
222
Ebat
21 x 23 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2013
Yazar
Faruk Akbaş
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Fotoğraf
Etiketler : İpucu Teknik Fotoğrafçılığı Kompozisyon Gezi

Fotoğraf

Fotoğraf kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.