İnsan Vücudunun Öyküsü
Baskı Tarihi : 2017
Sayfa Sayısı : 616
Fiyat : 50,00 TL

İnsan Vücudunun Öyküsü

Sağlık, Hastalık ve Evrim


Daniel E. Lieberman

Uzaylı evrim biyologları dünyadaki yaşamı incelemek için gelseler, ilgilerini en çok çekecek tür büyük ihtimalle insan olurdu. Harvard Üniversitesi’nde profesör olan Daniel E. Lieberman da tıpkı uzaylı bir biyolog gibi insanın evrimini inceliyor. Yedi milyon yıl önce Doğu Afrika’da başlayan bu öyküyü aktaran Profesör Lieberman, günümüze kadar olan süreçte insan vücudundaki değişimin izlerini sürüyor.
Bu süreç insan atalarının ağaçlardan inmesi ve iki ayaklılığın evrimiyle başlayıp, avcı-toplayıcılığın ortaya çıkmasını ve insanların gruplar halinde yaşamaya başlamasını takiben tarım ve endüstri devrimlerinin sebep olduğu değişimi, başka bir deyişle evrimi gözler önüne seriyor. Günümüze gelindiğinde ise Doğu Afrika’da avcı-toplayıcı olmak üzere uyarlanmış ve modern yaşam tarzlarına uyum sağlamakta zorlanan vücutlarımızın maruz kaldığı kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi uyumsuz hastalıkları görüyoruz.
Daniel E. Lieberman, evrimsel bir bakış açısının bu hastalıkların niçin ortaya çıktıklarını anlamamıza ve daha da önemlisi önlememize nasıl yardımcı olacağını, son derece açık ve kolay anlaşılır bir dille anlatıyor. Bu kitapta bir yandan insan vücudunun geçmişten günümüze muhteşem yolculuğuna tanık olurken, bir yandan da günümüzde sağlıklı bir yaşam sürebilmeye yönelik ipuçları bulacaksınız.


Daniel E. Lieberman

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
İnsan Vücudunun Öyküsü
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0433-9
Fiyat
50,00 TL
Sayfa Sayısı
616
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2017
Yazar
Daniel E. Lieberman
Çevirmen
Raşit Bilgin
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
Artemis İren

Kategoriler : Popüler Bilim
Etiketler : En Çok Satanlar Bilim Popüler Bilim İnsan Evrim

Popüler Bilim

Popüler Bilim kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.