Politika - Bütün Yapıtları 3
Baskı Tarihi : 2017
Sayfa Sayısı : 272
Fiyat : 20,00 TL

satın al

Politika - Bütün Yapıtları 3


Aristoteles

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan birisidir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.

Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.
Aristoteles, Nikomakhos’a Etik’in sonunda sıradaki işinin devletlerin yönetim şekillerinin incelenmesi olduğunu söyleyerek, siyaseti etik konusunun bir parçası olarak ele almaya devam edeceğini belirtir ve siyasete dair görüşlerini aktarmaya başlar. Aristoteles’in siyasete dair görüşlerini içeren Politika, onun özellikle yayınlanması için hazırladığı çalışmalarından birisi değildir. Daha çok öğrencilerinin tuttuğu notlardan oluşan eser, sekiz kitap olarak düzenlenmiştir.


Aristoteles

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Politika - Bütün Yapıtları 3
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0262-5
Fiyat
20,00 TL
Sayfa Sayısı
272
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2017
Yazar
Aristoteles
Çevirmen
Furkan Akderin
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Felsefe Aristoteles Bütün Eserler
Etiketler : Etik Filozof Aristoteles Antikçağ Bütün Yapıtları

Felsefe

Felsefe kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.