Psikopatlar Arasında
Baskı Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 344
Fiyat : 22,50 TL

satın al

Psikopatlar Arasında


Kent A. Kiehl

Psikopatları televizyon haberlerinden, gazetelerin üçüncü sayfalarındaki ürkütücü manşetlerden, “Kuzuların Sessizliği” filminde Anthony Hopkins’in başarıyla canlandırdığı Hannibal Lecter karakterinden ve “Dexter” isimli dizideki Dexter Morgan’dan biliyoruz. Peki ya aramızdaki psikopatları tanıyabiliyor muyuz? Oda arkadaşınızın, patronunuzun ya da birlikte olduğunuz kişinin psikopatik davranışları olduğunu fark ederseniz, ne yaparsınız?
Dr. Kent Kiehl’in işaret ettiği gibi psikopatlar patolojik yalancılık, empati kuramama, suç işleme ve bundan asla pişmanlık duymama, kendilerini aşırı önemseme, insanları kullanma ve davranışlarının sorumluluğunu üstlenmeme gibi özelliklere sahipler. Psikopatlar neden böyle davranıyorlar? Onları yetiştikleri çevre mi psikopat yapıyor, yoksa vicdansızlıklarının kökeni genetik bir unsura mı dayanıyor? Ünlü psikopati araştırmacısı Dr. Robert D. Hare’in öğrencisi olan Kiehl, yirmi yıl önce mesleğine başladığından bu yana bu sorunun yanıtını bulmaya çalıştı.
Psikopatlar Arasında, Kiehl’in psikopatlar üzerindeki çalışmalarını ve psikopatinin ilk sinyallerini içeren düşünce tarzları hakkındaki incelemelerini ayrıntılı olarak anlatan, okuru psikopatların beyinlerindeki karanlık uçurumlara götüren bir kitap.

Tanınmış bir sinirbilim uzmanı olan Dr. Kiehl, bizlere, psikopatların beyinlerinde yaptığı kişisel bir gezinin büyüleyici öyküsünü anlatıyor...
—Robert D. Hare

 


Kent A. Kiehl

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Psikopatlar Arasında
Özgün Adı
The Psycopath Whisperer
ISBN
978-605-02-0467-4
Fiyat
22,50 TL
Sayfa Sayısı
344
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2015
Yazar
Kent A. Kiehl
Çevirmen
Ekin Duru
Editör
Sinan Köseoğlu
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Psikoloji - Genel
Etiketler : Psikoloji Yalancılık Suç Empati Sorumsuzluk

Psikoloji - Genel

Psikoloji - Genel kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.