Pythagoras / Bir Gizem Peygamberi
Baskı Tarihi : 2008
Sayfa Sayısı : 128
Fiyat : 10,00 TL

satın al

Pythagoras / Bir Gizem Peygamberi


Derman Bayladı

Felsefe, matematik, gökbilim, ahlak, müzik, hekimlik, devlet kuramı, eğitim...
Bu saydıklarımızdan her biri, onlardan bir tekine bile sahip olan kişiyi, sahip olduğu bilim ya da disiplin dalına göre düşünür, matematikçi, gökbilimci, ahlak kuramcısı, müzisyen, hekim, devlet ya da politika kuramcısı, eğitmen olarak nitelemeye yeter de artar bile.
Peki, ya bu sayılanlardan her biri ayrı ayrı kişilerde değil de Pythagoras'ta olduğu gibi, tek bir insanda toplanıyorsa?
Bu kadarla da kalmayıp Pythagoras'ın ayrıca bir çeşit peygamber, bir ermiş, bundan da öte gizemli bir kişilik olarak görüldüğünü de ekleyelim. Onun ikinci bir Orpheus gibi, karadaki hayvanlara, denizdeki balıklara, havada uçan kuşlara, dahası rüzgârlara, dalgalara söz geçirdiğine, ırmaklarla konuştuğuna, aynı anda ayrı yerlerde hazır bulunabilme yetisine inanıldığını da…
Pythagoras'ın Tanrısallaştırılan kişiliği konusunda anlatılan söylenceler öylesine yoğundur ki onun filozof ve biliminsanı kişiliği çoğu kez gizemli kişiliğinin gölgesinde kalır. Söylencelerle sarmalanan yaşamöyküsü de bu gizem perdesinden payını alır bu nedenle.
Bu kitapla Pythagoras meraklılarını, onun gizemli kişiliğinin yanı sıra biliminsanlığını ve düşünür kişiliğini bir ölçüde de olsa keşfetmeye çağırıyoruz.


Derman Bayladı

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Pythagoras / Bir Gizem Peygamberi
Özgün Adı
-
ISBN
978-975-468-723-1
Fiyat
10,00 TL
Sayfa Sayısı
128
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2008
Yazar
Derman Bayladı
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Derman Bayladı Kitaplığı
Etiketler : Derman Bayladı Pythagoras Bir Gizem Peygamberi

Derman Bayladı Kitaplığı

Derman Bayladı Kitaplığı kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.