Retorik
Baskı Tarihi : 2018
Sayfa Sayısı : 216
Fiyat : 17,50 TL

satın al

Retorik


Aristoteles

Aristoteles, Antikçağ felsefesinin en önde gelen filozofudur. Benzer düzeyde bir felsefeye İlkçağda sadece Platon’un erişebildiği kabul edilir. Antikçağa damgasını vurmuş olan Aristoteles, pek çoklarına göre tüm çağların en büyük birkaç filozofundan biridir. Bilim ve felsefede onun başarmış olduklarıyla rekabet etme ümidi besleyebilen insan sayısının bir elin parmaklarını geçmediği hemen herkes tarafından kabul edilir.

Aristoteles, mantık, doğabilimleri, metafizik, psikoloji, etik ve siyaset felsefesi gibi pek çok alanda eser vermiştir. “Aristoteles külliyatı” olarak geçen, özgün haliyle Grekçe 1462 sayfadan oluşan eserler bütünü, derslerinin, kendisi ya da öğrencileri tarafından tutulmuş notlarından oluşur.

Aristoteles konuşma sanatı üzerine yazmış olduğu eseri Retorik’te, iyi bir konuşmanın ayrıntıları olarak gördüğü sınıflamalar, tanımlar ve örnekleri ayrıntılı bir şekilde ele alır. Retoriğin kapsamına giren değişkenleri derinlemesine incelerken, bağımsız olarak değerlendirdiği birçok değişkeni inceleme dışı bırakır.

Aristoteles’e göre konuşmanın yanı sıra insanlar arası iletişim ve etkileşim ile ilgili olan her davranış, mimik ve hatta kıyafet seçimi bile retoriğin inceleme alanına girer ve doğrudan varlığın içinde yer alan bu kuram edebiyattan dine kadar hayatın her anında yer alır.


Aristoteles

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Retorik
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0671-5
Fiyat
17,50 TL
Sayfa Sayısı
216
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2018
Yazar
Aristoteles
Çevirmen
Furkan Akderin
Editör
Levent Çeviker
Yayına Hazırlayan
Selcan Karabulut
Kapak Tasarım
Artemis İren

Kategoriler : Aristoteles Bütün Eserler
Etiketler : Yeni Çıkanlar Felsefe Bilim Aristoteles Antikçağ Retorik

Aristoteles Bütün Eserler

Aristoteles Bütün Eserler kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.