Sosyolojiye Giriş
Baskı Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 526
Fiyat : 40,00 TL

Sosyolojiye Giriş


Ken Browne

“Her geçen gün daha fazla ile karakterize edilen bir dünyada, sapla samanı birbirinden ayırabilen, fikirlerle bulgular arasındaki farkı gösterebilen ve belki de en önemlisi, politikacıların ve uygulayıcıların hakkıyla kullandıklarında, yurttaşların yaşamlarını iyileştirebilecek araştırmaların temellerini ortaya koyabilecek bir rehbere olan ihtiyacımız artıyor.
Bir kez daha, herkese tam da bu nitelikleri taşıyan bir rehber olarak Ken Browne’yi önerme şansına sahip olduğum için mutluyum.”
Laurie Taylor
 
Toplumun yapısı, aile, eğitim, suç ve sapkınlık, kitlesel iletişim, güç, sosyal eşitsizlik, hastalık ve sağlık ana başlıkları ekseninde hazırlanmış olan Sosyolojiye Giriş, gündelik yaşamla, güncel politik ve sosyal tartışmalarla ilişki kurarak sosyolojiyi herkes için anlaşılabilir ve uygulanabilir hale getirmeyi hedefliyor.
 Ken Browne’nin dediği gibi, “Gerçek belki de oralarda bir yerde duruyordur fakat celladın yüzü gibi, kendini daima iyi bir şekilde gizliyor olabilir; bu yüzden de hiçbir şeyi çantada keklik olarak görmeyip meseleleri göründükleri gibi kabul etmemek gerekir. Hepsinden önemlisi ise, sosyolojinin tadını çıkarmaktır.”


Ken Browne

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Sosyolojiye Giriş
Özgün Adı
-
ISBN
978–605-02-0365-3
Fiyat
40,00 TL
Sayfa Sayısı
526
Ebat
16 x 24 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2015
Yazar
Ken Browne
Çevirmen
İbrahim Kaya
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
Artemis İren

Kategoriler : Sosyal Bilimler
Etiketler : Toplum Bilim Sosyoloji

Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.