Sütunumun Kenarı
Baskı Tarihi : 2006
Sayfa Sayısı : 152
Fiyat : 10,00 TL

Sütunumun Kenarı


Ali Erdoğan

İnsanoğlunun iki kıymetli organı vardır: Biri beyni, diğeri gerisi! İnsan, tatmin edici bir talep gelmedikçe beynini pek kullanmaz, zorda kalmadıkça da gerisini kaldırıp da bir işin ucundan tutmaz. Lakin ülkemizde herkes her şeyin uzmanı olduğu için de kimse gerisini koyacak yer bulamaz.
İşte Ali Erdoğan, bu insanları anlatıyor: Yarışma bağımlısı hayat kadınını, Humphrey Bogart kılıklı dolmuş kâhyasını, ahlak abidesi mutaassıp amcayı, futbol fanatiği hâkimleri, ders kitabının arasına sıkıştırdığı açık saçık dergilerle cinselliği öğrenen gençleri... Hayatın içinden süzülmüş hikâyeler. Çoğu trajik... Ancak Erdoğan, kıvrak kalemiyle bizi, ağlanacak halimize güldürmeyi başarıyor.
Yıllar geçti Cumhuriyet'i kuralı, yeni yeni tebessüm etmeyi becerebiliyoruz. (...) Zaman zaman uçuk diyoruz onlara, absürd diyoruz, ama aldatmayalım kendimizi, gülmeyi onlardan öğreniyoruz. Bu kitabın yazarı onlardan biri. Ülkeyi aydınlık, yüzü gülen yarınlara götürecek taze beyinlerin tipik bir örneği. Eline sağlık Ali Erdoğan, beynine sağlık ve kalemine kuvvet!..
Zeki ALASYA
Ali Erdoğan, Zeki-Metinvari bir kıvraklıkla yaşadığımız günlerin hakkını veriyor.
Yalçın PEKŞEN
Hiciv kalmadı, mizah kalmadı, toplumda hoşgörü kalmadı derken, hata ettiğimizi anladık; böyle genel yargılar her zaman aldatıcı oluyor. Ali Erdoğan bir hiciv kitabı çıkarmış...
Hasan PULUR
Bu kitap, yetenek milyarderi Ali Erdoğan'ın...
Savaş AY
Şefin küçük bir tavsiyesi...
Hakan & Utku


Ali Erdoğan

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Sütunumun Kenarı
Özgün Adı
-
ISBN
978-975-468-605-0
Fiyat
10,00 TL
Sayfa Sayısı
152
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2006
Yazar
Ali Erdoğan
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Mizah
Etiketler : Düşünce Mizah Güldürü Sütunumun Kenarı

Mizah

Mizah kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.