Ustasından Depresyon Tahlilleri
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 136
Fiyat : 12,50 TL

satın al

Ustasından Depresyon Tahlilleri


Levent Mete

 
Kimler depresyon geçirir? Bir kişinin huyuna suyuna bakıp, “Hah işte, tam depresyon geçirecek adam” denilebilir mi? Görüşme odasına bir kamera koysaydık neler görecektik?
 
Tanı nasıl konuyor? Kaç çeşit depresyon var? Kişilik depresyonu nasıl etkiliyor? İlaç tedavisi nasıl düzenleniyor? Terapi nasıl yapılıyor? TMS, elektroşok, derin beyin uyarımı, depresyonda ne kadar etkili? Stres beyin hücrelerini öldürüyor mu? Genetik yatkınlık önemli mi? Depresyon sırasında beyinde neler oluyor? Evlilik depresyondan koruyor mu? Kadınlar neden daha çok depresyon geçiriyor? Ekonomik kriz dönemlerinde depresyon artıyor mu? Yoksullar daha mı çok depresyon geçiriyor? Huzurlu kırlar bir masal mı? Kişi intihar ederken aslında kimi öldürmeye çalışıyor?
 
Bu sorulara, bir terapist, depresyon konusunda çalışan bir araştırmacı, kendisi ve yakınları depresyon geçiren bir kişi nasıl bakar? Elinizde tuttuğunuz kitabı bitirdiğinizde, tüm bakış açılarını denemiş, çağın hastalığını her yönüyle gözden geçirmiş olacaksınız.
 


Levent Mete

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Ustasından Depresyon Tahlilleri
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0218-2
Fiyat
12,50 TL
Sayfa Sayısı
136
Ebat
13,5 x19,5 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2013
Yazar
Levent Mete
Çevirmen
-
Editör
-
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
-

Kategoriler : Psikoloji
Etiketler : Psikoloji Başvuru Sağlık

Psikoloji

Psikoloji kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.