Yeni Muhafazakar Tehdit
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 592
Fiyat : 35,00 TL

satın al

Yeni Muhafazakar Tehdit

Doğu Avrupa'dan Ortadoğu'ya Washıngton'ın Üstünlük Savaşı


Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts akademisyen ve gazeteci. Uzun yıllar kamuda ve ekonomi alanlarında çalıştı. Ronald Reagan’ın başkanlığı döneminde Hazine Müsteşarı olarak görev yaptı. Halen Politik Ekonomi Enstitüsü’nün başkanı. Yazılarında da sıkça dile getirdiği gibi birçok zorluğu göze alarak ABD’de gerçeğin izinden giden bir gazeteci olarak çalışmayı sürdürüyor. Paul Craig Roberts iktidarın sert bir muhalifi ve çetin bir eleştirmeni.

Onun kaleme aldığı bu çalışma ABD politikasına yön veren “Yeni Muhafazakârların” nasıl gözü kara bir savaş planının ardından gittiklerinin çarpıcı bir analizi. Ukrayna’da desteklediği faşistlerle ülkedeki Rus kökenlilere yönelik katliamları adım adım yürürlüğe koyan bu sağcı çete, Kırım üzerinden Rusya’ya karşı bir savaş örgütlemeye çalıştı. Ukraynalı faşistlerin eline modern füzeleri tutuşturup Putin’in uçağını düşürmeleri için yaptıkları teşvik, yanlışlıkla Malezya yolcu uçağının vurulması ile sonuçlandı. Yeni Muhafazakâr çete şimdi kendi marifeti olan bu katliamı Rusya’nın suç hanesine yazmaya çalışıyor.
Yeni Muhafazakâr Tehdit Ukrayna’dan Suriye’ye, Kırım’dan Gürcistan’a, Türkiye’den Mısır’a Avrupa’yı ve NATO’yu da maşa olarak kullanan kontrolsüz bir gücün adım adım dünyayı yok edici bir savaşa sürükleme planlarını, eylemlerini, adımlarını anlatıyor. Sert, ürkütücü, sinsi, acımasız bir çete üzerine sarsıcı bir eleştiri...


Paul Craig Roberts

Yazar hakkında daha fazla bilgi için üzerine tıklayın.

Kitabın Adı
Yeni Muhafazakar Tehdit
Özgün Adı
-
ISBN
978-605-02-0528-2
Fiyat
35,00 TL
Sayfa Sayısı
592
Ebat
13,5 x 21 cm.
Yayınevi
Say Yayınları
Yayın Tarihi
2016
Yazar
Paul Craig Roberts
Çevirmen
Zeynep Anlı
Editör
Orhan Gökdemir
Yayına Hazırlayan
-
Kapak Tasarım
Artemis İren

Kategoriler : Radikal Düşünce
Etiketler : Savaş Kapitalizm Gerçek Radikal Düşünce

Radikal Düşünce

Radikal Düşünce kategorisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.