Devlet Efsanesi

250.00 Orijinal fiyat: 250.00₺.175.00Şu andaki fiyat: 175.00₺.
Stokta Var
  • %30 indirimli satın almak için saykitap.com satış sitemizi kullanın.
  • Tüm satın almalarınız mesai saatleri içinde aynı gün kargoya verilir.
SKU: 9789754685602

Açıklama

Cassirer’in çalışmaları, özellikle söylence (mitos), dil, din, sanat, bilim, teknik, devlet öğretisi ve tarihe yönelik olup o, bu konuları sistematik ve tarihsel bir yaklaşımla işlemektedir. Temel ilgi alanı, insan ve kültürdür.
Cassirer, çevirilerini sunduğumuz İnsan Üstüne Bir Deneme ve Devlet Efsanesi‘nde yarım yüzyılı bulan çalışmalarının kısa, ama ustaca birer özetini vermeyi denemiştir. şimdi Türkçe’de tek kitap halinde basılan bu iki yapıt, Cassirer’in “İnsan Nedir?” ve “Devlet Nedir?” sorularına yanıt arama girişimini örneklendirmektedir. O, İnsan Üstüne Bir Deneme‘de felsefe araştırmalarının en yüksek ereğinin kendini-bilme olduğunu vurguladıktan sonra “İnsan Nedir?” sorusuna verilen yanıtların tarihsel bir betimlemesini yapar. Devlet Efsanesi’nde ise, siyaset ve devletin özünün ne olduğunu araştırıp insanların söylence, ilkel din, ilkel düşünce ve eylemleri aşma olanaklarının bulunup bulunmadığını tartışır.
Devlet Efsanesi, bilim, ahlak, sanat ve felsefenin söylencelere ve ilkel dine egemen olacakları bir düzen arayışının öyküsü olarak yüzyılımız insanları için de önemli ve anlamlı iletiler taşımaktadır.

Ek bilgi

Orijinal Adı

Çevirmen

Sayfa Sayısı

Boyut

Baskı No

Baskı Tarihi

Yazar

Ernest Cassirer